Logo Szczaniec

News

News zdjęcie id 982

Międzygminna wymiana młodzieży

22.02.2019

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie.

W związku z pojawieniem się na szkolnych dziennikach elektronicznych bardzo enigmatycznej informacji dotyczącej wymiany uczniów informujemy, że:

w związku z nieobyczajnym zachowaniem członków grupy niemieckiej w trakcie ubiegłorocznej Międzygminnej Wymiany Młodzieży Szkolnej w ośrodku Jeziorak w Pszczewie oraz piętrzącymi się trudnościami związanymi z Wymianą (problemy logistyczne wynikające ze znacznego oddalenia gminy partnerskiej i faktu, że gmina partnerska leży poza obszarem Euroregionu, a także problemami ze znalezieniem kandydatów na opiekunów wśród miejscowych nauczycieli), Rada Gminy Szczaniec, po wnikliwej analizie zagadnienia, jednogłośnie  postanowiła zawiesić tegoroczną Wymianę.

Rada Gminy w porozumieniu z CKiB w Szczańcu zaproponuje inną formę organizacji letniego wypoczynku dla naszych uczniów.

W uzupełnieniu wiadomość z ośrodka "Jeziorak" z 15 lipca 2018 r. przesłana do Wójta Gminy Szczaniec:

 

Witam serdecznie.

Z przykrością zawiadamiam, że grupa, którą gościliśmy u siebie w terminie od 08 do 14.07.2018 roku spowodowała wiele znaczących uszkodzeń naszego mienia oraz zniszczeń. Aby to udokumentować został sporządzony protokół uszkodzenia mienia z dnia 14.07.2018 roku sporządzony na podstawie odbioru pokoi w obecności opiekuna grupy Pani SdR. Znaczne uszkodzenia, zniszczenia i braki były w miejscach zakwaterowania dzieci z Niemiec. Niektóre z wymienionych zniszczeń mogą okazać się kosztowne jak np. zakup nowego stołu do pokoju motelowego czy naprawa drzwi balkonowych. Uszkodzenie było rozpoznane jako wyłamanie w nich zamka, ale jak się okazuje, to po za wyłamaniem w drzwiach tych są wykrzywione zawiasy i koszt naprawy będzie uwarunkowany od wyceny przez firmę specjalizującą się tym. Kosztorys zniszczeń i braków wyślemy Państwu w innym terminie.

Wójt gminy zaprasza

KRZYSZTOF NERYNG

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

luty 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.